Endüstri 4.0 – Geleceği yaratıyoruz!

Akıllı fabrikalar daha yüksek kalitede daha fazla üretir, kaynakları daha verimli kullanır ve daha karlıdır.

İnsan ve robotun yan yana çalışması kaçınılmaz bir gelecek. Robotların insan zihni için fazla basit, insan vücudu için fazla hantal veya tehlikeli görevleri yerine getirmesine izin vererek geleceği sorumlu bir şekilde yaratıyoruz . Bu, gelecekte fabrikalarda, mağazalarda, restoranlarda ve günlük yaşamda insanların işverenlerine ek değer sağlamaya odaklanabilecekleri anlamına geliyor.

Onlarca yıldır arabalarımız endüstriyel robotlar tarafından monte ediliyor. Market alışverişlerini self-servis kasalarda ödüyoruz.

Zeminlerimiz robotlu süpürgelerle temizleniyor, çimlerimiz ise robotik çim biçme makineleriyle biçiliyor. Bununla birlikte robotlar, insanlar için daha karmaşık görevleri basitleştirebilir ve veri analizine dayalı kararlar vermeniz veya iş akışını optimize etmeniz gereken basit, sıradan işlerde robotlar insanlardan çok daha hızlı, verimli ve doğrudur.

İnsanlar mümkün olduğu kadar çok üretim ve hizmet süreci otomatikleştirildiğinde ve çalışanlar yeni fikirler ve fırsatlar bulmaya odaklanabildiğinde başarılı olurlar.

Suntek de girişimcilere yardımcı olmak istediğimiz tam olarak budur; böylece müşteriler daha iyi, daha hızlı ve kaynak açısından daha verimli çözümler bulurken daha fazla değer katabilirler.

Suntek Endüstri 4.0 çözümlerine ve endüstriyel robotlara geçişi kolay ve sorunsuz hale getirerek süreçlerin otomatikleştirilmesine ve robotların bugün neler yapabileceğine ilişkin iş vizyonunu genişletmeye yardımcı olmak istiyor.

Endüstriyel robotların satışları son 5 yılda iki katına çıktı ve yalnızca geçen yıl %31 arttı. Endüstriyel robotlara yatırım yapmak için en iyi zaman dündü , bir sonraki en iyi fırsat şimdi!

Endüstri 4.0 gelecek değil, halihazırda bir gerçekliktir . Dünyanın en verimli ve kârlı üretim şirketleri, üretim faaliyetlerinin yalnızca otomasyona tabi tutulmadığı, aynı zamanda endüstriyel robotların gerçek zamanlı bilgiye dayalı kararlar alabildiği ve verimliliği artırmak için entegre makine öğreniminin kullanıldığı fabrikalardan yararlanıyor.

Akıllı fabrikalar daha yüksek kalitede daha fazla üretir, kaynakları daha verimli kullanır ve daha kârlıdır. Endüstri 4.0, üretim sürecinde mümkün olduğunca az insan kararına sahip bir fabrika için çabalıyor .

Bilgisayarların ve sunucuların bilgiyi insanların işleyemeyeceği miktarda ve hızda depolama ve işleme yeteneği sayesinde, bakıma, tedarik zincirlerine ve güvenliğe daha etkili bir şekilde katkıda bulunan farklı modelleri hızlı bir şekilde bulabilirler.

ENDÜSTRİ 4.0 HİZMETLERİMİZ

Yapay Zeka (AI)

Bilgisayarların daha önce insan zihninin yardımını gerektiren görevleri yerine getirme ve karar verme yeteneği.

Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT)

Üretim süreçleriyle ilgili insan girişi, veri ve ekipman sistemi.

Büyük veri

Kalıpları, eğilimleri ve fırsatları belirlemek için toplanabilecek, saklanabilecek ve düzenlenebilecek büyük miktarda yapılandırılmış ve yapılandırılmamış veri.

M2M

Makineden makineye, iki ayrı makinenin internet üzerinden veri paylaşabilmesi.

Akıllı fabrika

Endüstri 4.0 ilkeleri, çözümleri ve fikirleri temel alınarak oluşturulan ve geliştirilen bir fabrika.

Makine öğrenme

Bilgisayarların, komutlara veya ek programlamaya gerek kalmadan yapay zeka ile bağımsız olarak öğrenme ve gelişme yeteneği.

Gerçek zamanlı bilgi işlem

Bilgisayarların gerçek zamanlı verileri toplama ve işleme ve buna göre çalışmayı optimize etme yeteneği.

Siber-Fiziksel Sistemler

Tüm üretim süreçlerinin gerçek zamanlı veri analizine dayalı olduğu bir Endüstri 4.0 üretim ortamı.