Bu Gizlilik Bildirimi

SUNTEK olarak kişisel verilerinizin korunmasının önemli olduğunu biliyoruz ve bu bilgilerin sorumluluk bilinciyle ve SUNTEK’in faaliyet gösterdiği tüm ülkelerdeki geçerli veri koruma yasalarına uygun şekilde işlenmesine özen gösteriyoruz.

Bu Gizlilik Bildirimi, SUNTEK’in bir iş ilişkisine sahip olduğu veya olmayı planladığı müşterileri, çözüm ortakları, sağlayıcıları ve diğer kuruluşlar ile bunların kendileri için çalışan gerçek kişiler hakkında elde ettiği, kullandığı ve paylaştığı kişisel veriler için geçerli olan SUNTEK’in genel kişisel veri koruma prensiplerini açıklar.

İşe alım dahil olmak üzere çevrimiçi içeriğe ilişkin olarak daha fazla bilgi sağlayan SUNTEK Çevrimiçi Gizlilik Bildirimi bu Gizlilik Bildirimi’ni tamamlayıcı niteliktedir. Web siteleri veya belirli bir ürün ya da hizmet kapsamında kişisel verilerin elde edilmesine veya kullanımına ilişkin daha fazla ya da daha spesifik bilgiler sağlayabiliriz.

Kişisel verilerinizi nasıl ve neden elde ediyor ve kullanıyoruz?

Birey olarak kişisel verilerinizi aşağıdakiler gibi çeşitli amaçlar doğrultusunda elde edebiliriz:

 • Web sitelerine ya da diğer çevrimiçi hizmetlere erişim ve bunları kullanım
  Web sitelerimizden birine girerken ya da bir çevrimiçi hizmeti kullanırken web sitesinin çalışması için ve sitemizin çalışmasıyla ilgili güvenlik ve yasal gerekliliklerle uymak için parola, IP adresi ve tarayıcı ayarları gibi size erişim sağlamak amacıyla gereken bilgileri kaydediyoruz. Ayrıca, tercihlerinizin ve ayarlarınızın kaydedilmesi gibi web sitesi deneyiminizi kişiselleştirmek ve web sitelerimizi, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi iyileştirmemize ve daha çok geliştirmemize yardımcı olacak istatistikleri toplamak için ziyaretiniz sırasında gerçekleştirdiğiniz işlemler hakkındaki bilgileri elde ediyoruz.
 • Bilgi, sipariş ya da destek isteğinize yanıt verilmesi
  Bir ürün veya hizmeti sipariş etmek, destek talep etmek ya da bir forum veya başka bir sosyal bilişim aracına katılmak için bir bilgi isteğiyle bağlantılı olarak bizimle iletişim (çevrimiçi veya çevrimdışı) kurduğunuzda, isteğinizi yerine getirmek, ürün veya hizmetlere erişmenizi sağlamak, destek sağlamak ve sizinle iletişime geçebilmek için gereken bilgileri elde ediyoruz. Örneğin, adınızı, iletişim bilgilerinizi, isteğinizle ilgili ayrıntıları, SUNTEK ile aranızdaki sözleşmeyi, siparişin tedarik, teslimat ve faturalama bilgilerini elde ediyoruz. Müşteri memnuniyeti anketi bilgileri buna dahil edilebilir. Söz konusu bilgileri haklarımızı savunmak ve sizinle olan ilişkimizle bağlantılı olarak idari amaçlar için saklıyoruz. Böyle bir istekle bağlantılı olarak kaydedilmek üzere adınızı ve iletişim bilgilerinizi girdiğinizde, kayıt işlemi, web sitelerimizi ziyaret ettiğinizde sizi tanımamızı sağlayabilir. Hizmet ve ürünlerimizin çoğunu sipariş etmek için bir SUNTEK id (SUNTEK kimliği) kaydettirmeniz gerekir. Bu kayıt, gizlilik ayarlarınızı özelleştirmenize ve kontrol etmenize de olanak tanıyabilir.
 • SUNTEK Cloud hizmetlerini kullanımınız
  Ürün özelliklerinin çalışmasını sağlamak, kullanıcı deneyiminizi iyileştirmek, sizinle olan etkileşimlerimizi uyarlamak, hizmetlerin genel kullanımı hakkında müşterilerimizi bilgilendirmek, müşterilerimize destek sağlamak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi iyileştirip geliştirmek için SUNTEK Cloud hizmetlerini kullanımınız hakkında bilgi elde ediyoruz. Kullandığımız teknolojiler, elde ettiğimiz kişisel veriler, izlemenin nasıl kontrol edileceği veya engelleneceği ya da tanımlama bilgilerinin (cookies) nasıl izleneceği veya silineceği hakkındaki ayrıntılar için lütfen SUNTEK Çevrimiçi Gizlilik Bildirimi‘ne bakın.
 • Müşterilerimizin, potansiyel müşterilerimizin, çözüm ortaklarımızın ve tedarikçilerimizin çalışanlarıyla iletişim kurulması
  Müşteriler ya da potansiyel müşteriler, çözüm ortakları ve tedarikçilerle olan ilişkilerimizde, bu kişiler bize sözleşme yönetimi, sipariş yönetimi, ürün ve hizmetlerin teslimatı, destek sağlanması, faturalandırma, hizmet veya ilişki yönetimi gibi amaçlar doğrultusunda işle ilgili iletişim bilgilerini (ad, iş iletişim bilgileri, çalışanların pozisyonu veya unvanı, yükleniciler, danışmanlar ve yetkili kullanıcılar gibi) sağlıyorlar.
 • Ziyaretçi bilgileri
  Sitelerimizi ve lokasyonlarımızı ziyaret eden kişileri kaydediyoruz (isim, kimlik ve işle ilgili iletişim bilgileri) ve yasal düzenlemelerin yanı sıra kişilerin ve eşyalarının güvenliği ve emniyeti için kamerayla izleme teknolojisini kullanıyoruz.
 • Pazarlama
  Sizin hakkınızda elde ettiğimiz bilgilerin çoğu, sizinle doğrudan gerçekleştirdiğimiz etkileşimlerden elde ediliyor. Bir etkinliğe kaydolduğunuzda, SUNTEK, etkinlikle ilgili ve etkinlik sırasında, örneğin oturumlara katılım ve anket sonuçları gibi bilgileri (çevrimiçi veya çevrimdışı) elde edebilir. Elde ettiğimiz kişisel verileri iş ve pazarlama amaçları doğrultusunda toplu analiz ve iş zekası geliştirmek üzere bir araya getiriyoruz. Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında e-posta, telefon veya posta ile bilgi almayı tercih edebilirsiniz. Siz web sitelerimizi ziyaret ederken ya da hizmetlerimizi kullanırken size kişiye özel bilgiler sağlayabiliriz. Aboneliği sonlandırma istek formu göndererek SUNTEK’den kişiye özel iletişim alma tercihinizi her zaman iptal edebilirsiniz.  Abonelikler için, lütfen her bir e-postanın altında sağlanan aboneliği sonlandırma yönergelerini izleyin. Daha fazla bilgiye SUNTEK Çevrimiçi Gizlilik Bildirimi‘nden ulaşılabilir.

Bir istek, sipariş, işlem ya da sözleşme (veya bunlar için hazırlık yapma) ile bağlantılı olarak veya talep ettiğiniz hizmetleri (örneğin, bir web sitesi) sağlamak için kişisel verilerinizi kullandığımızı belirttiğimizde, bunu sizinle yapılan bir sözleşmenin ifa edilmesi için gerekli olduğundan yapıyoruz.

Ürünlerimizin ve hizmetlerimizin pazarlanması, iyileştirilmesi ya da geliştirilmesiyle ilgili olarak veya güvenlik ve emniyet nedenleriyle veya sözleşmeniz veya isteğinizle bağlantılı olanlar dışında yasal düzenlemelerin gereklilikleri nedeniyle kişisel verilerinizi kullandığımızdan bahsettiğimizde, bunu sizin rızanızı alarak ya da üçüncü kişinin meşru menfaati temeline dayanarak yapıyoruz. AB Gizlilik Yönetmeliği’ne tabi olarak kişisel verilerinizi elde ettiğimizde ve kullandığımızda bunun sizin haklarınız açısından bir takım sonuçları olabilir.
Kişisel Verilerin Paylaşımı
SUNTEK, uluslararası boyutta iş süreçleri, yönetim yapıları ve teknik sistemler içeren çok çeşitli ürünler ve hizmetler sunan küresel bir kuruluş olarak, kişisel verilerin istikrarlı bir şekilde korunması için standartların ve prosedürlerin yanı sıra küresel politikalar uygulamıştır. Küresel bir şirket olarak sizin hakkınızdaki bilgileri, bu Gizlilik Bildirimi uyarınca dünya genelindeki bağlı kuruluşlarımızla paylaşabilir ve iş yaptığımız ülkelere aktarabiliriz. SUNTEK’in kontrolündeki bağlı kuruluşlar arasından, yalnızca erişim amacına uygun olarak kişisel verileri bilmesi gereken kuruluşlara erişim yetkisi veriyoruz. SUNTEK bazı durumlarda kendi adına kişisel verileri elde etmesi, kullanması, analiz etmesi ve başka bir şekilde işlemesi için çeşitli ülkelerde bulunan tedarikçileri kullanır. SUNTEK, uygun olduğunda, size veya çalıştığınız şirkete ürünleri veya hizmetleri sağlamasına veya taleplerinizi yerine getirmesine yardımcı olmak için veya sizin rızanızı alarak bazı çözüm ortaklarıyla kişisel verilerinizi paylaşabilir. Tedarikçilerimizi ve çözüm ortaklarımızı seçerken bu kişilerin veri işleme süreçlerini dikkate alıyoruz. SUNTEK bazı ülkelerde satış, satın alma, birleştirme ya farklı bir şekilde işlerini yeniden düzenleme kararı alırsa söz konusu işlem, kişisel verilerin potansiyel veya gerçek alıcılara açıklanmasını veya bu gibi bilgilerin satıcılardan alınmasını kapsayabilir. SUNTEK, bu tür işlemlerde kişisel veriler için uygun korumayı zorunlu kılar. Belirli koşullarda, kişisel verilerin bir adli takibat, mahkeme emri veya hukuki süreç kapsamında resmi kurumlara açıklanması gerekebileceğini lütfen göz önünde bulundurun. SUNTEK’in, Çözüm Ortaklarımızın, tedarikçilerimizin veya müşterilerimizin ve diğer kişilerin haklarının veya mülkiyetinin etkilendiğine veya etkilenebileceğine inanmak için makul gerekçelerimiz varsa, anılan hakları ve mülkiyeti korumak amacıyla Müşterinin kişisel verilerini paylaşabiliriz.

Uluslararası Aktarımlar
SUNTEK’in uluslararası bir kuruluş olması nedeniyle kişisel verileri, farklı bağlı kuruluşları arasında ve bunun yanı sıra faaliyet gösterdiği ülkelerde bulunan üçüncü kişilere aktarması gerekebilir. Bazı ülkelerde SUNTEK’in aldığı birtakım önlemlerle bağlantılı olarak, kişisel verilere yönelik aşağıdakiler de dahil olmak üzere aktarım kısıtlamaları uygulanmıştır:

 • Gerektiğinde SUNTEK, AB Komisyonu tarafından onaylanan Standart Sözleşme Hükümlerini veya diğer yargı yetkisi alanlarındaki benzer sözleşme hükümlerini uygular. Buna tedarikçilere veya diğer üçüncü kişilere yapılan aktarımlar dahildir. AB Standart Sözleşme Maddelerinin bir kopyasını buradan

Başa dön

Bilgi Güvenliği ve Doğruluğu
Kişisel verilerinizi korumayı ve kişisel verilerinizin doğruluğunu sağlamayı amaçlıyoruz. SUNTEK olarak, kişisel verilerinizi yetkisiz erişime, kullanıma ve açıklanmaya karşı korumamıza yardımcı olması için makul fiziksel, idari ve teknik güvenlik önlemleri uyguluyoruz. Örneğin, kredi kartı bilgileri gibi belirli özel nitelikli kişisel verileri İnternet üzerinden aktarırken şifreliyoruz. Ayrıca, tedarikçilerimizin bu gibi bilgileri yetkisiz erişime, kullanıma ve açıklanmaya karşı korumasını da zorunlu tutuyoruz.

Saklama Süresi
Yasal yükümlülüklere ve yasal düzenleme yükümlülüklerine uygun olarak (örneğin denetim, muhasebe ve hukuki saklama süreleri) SUNTEK’in veri işlemesinin güvenliği, ihtilafların ele alınması, SUNTEK’in faaliyet gösterdiği ülkelerde yasal taleplerin oluşturulması, uygulanması veya savunulması dahil olmak üzere kişisel veriler, işlenme amaçlarının yerine getirilmesi için gereken süreden daha uzun süre saklanmayacaktır.

Koşullar duruma ve hizmetlere göre değişiklik gösterebileceğinden Çevrimiçi Gizlilik Bildirimi‘nde veya belirli bir bildirimde yer alan bilgiler geçerli saklama süreleri hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilir.

Bizimle nasıl iletişim kurabilirsiniz?
Bu Gizlilik Bildirimi ile ilgili bir sorunuz varsa, lütfen bu formu kullanarak bizimle iletişim kurun. İletiniz, Veri Koruma Yöneticileri ya da onların ekip üyeleri gibi, SUNTEK’in Veri Gizliliği Ekibi’nin uygun üyesine iletilecektir.

Bunun ilgili olduğu durumlarda, aksi belirtilmediği sürece, kişisel verilerinizin veri sorumlusu Küçükbakkalköy Mah Kayışdağı Cad Serdar Sok 2/8 adresinde bulunan Suntek İleri Teknolojiler Anonim Şirketi  (SUNTEK A.Ş.)..

SUNTEK A.Ş. aşağıdaki gibi durumlarda veri sorumlusu değildir:

 • Kişisel veriler bir sözleşme ilişkisi ile bağlantılı olarak veya SUNTEK’in bağlı bir kuruluşuyla sözleşme ilişkisi içine girilmesiyle işlendiğinde. Bu durumda kişisel verilerin veri sorumlusu, sizin veya işvereninizin sözleşme yapmış veya yapacak olduğu tüzel kuruluş olan sözleşmeye taraf SUNTEK şirketidir.
 • Kişisel veriler bir SUNTEK bağlı kuruluşunun bulunduğu fiziksel yer veya lokasyonda elde edildiğinde. Bu durumda kişisel verilerin veri sorumlusu ilgili bağlı kuruluştur.

Sizin Haklarınız

Kişisel verilerinize erişme, bunları güncelleme, silme ya da düzeltme isteğinde bulunabilirsiniz. Ayrıca doğrudan pazarlamayı reddetme hakkınız da vardır. İstek sürecine buradan erişebilirsiniz.

İşleme için geçerli yerel yasalar uyarınca ek haklarınız da olabilir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Şikayetçi Olma Hakkı
Kişisel verilerinizi geçerli veri koruma yasalarına göre işlemediğimizi düşünürseniz şikayette bulunabilirsiniz:

 • Bu formukullanarak doğrudan SUNTEK ile iletişim kurabilirsiniz.
 • Yetkili veri koruma kuruluşuna şikayet gönderebilirsiniz. Avrupa Birliği’ndeki Veri Koruma Yetkililerinin adı ve iletişim ayrıntılarına buradanulaşılabilir.

Gizlilik Bildirimlerimizde Yapılacak Değişiklikler
Bu Gizlilik Bildirimini, veri yönetişimi uygulamalarımızın değişikliklerini yansıtmak için zaman zaman güncelleyebiliriz. Düzeltilen Gizlilik Bildirimi, güncellenmiş bir düzeltme tarihiyle birlikte burada yayınlanacaktır. Yaptığınız değişiklikler ya da güncellemeler için bu sayfayı düzenli aralıklarla ziyaret etmenizi öneriyoruz. Gizlilik Bildirimimizde önemli bir değişiklik yapmamız halinde, 30 gün boyunca bu sayfanın en üstünde bir uyarı notu yayınlanacaktır. Bu tür bir değişiklik yürürlüğe girdikten sonra web sitelerimizi kullanmaya devam ederseniz, değişiklikleri okumuş ve anlamış olduğunuzu varsayacağız.