Yapısal Kablolama Çözümleri &
Kablolama Sistem Tasarımı ve Kurulumları

Ses, Veri ve Video Sinyallerinizin Optimum Dağıtımı

İşletmeniz büyümeden önce teknolojik çözümler kullandığında, genellikle kablo altyapısı tasarımının bir sınırına ulaştığını bulur. Hızların iyileştirilmesi gerekir ve işinizin sorunsuz çalışması için yapılandırılmış iletişimler kurulmalıdır. Kablo yapılarının karmakarışık olması ve tıkanması, hem iletişim altyapısı hem de yerleştirildiği konum için bir engel olabilir.

Bu sorunları çözmek için yapısal kablolama çözümlerinin uygulanması gerekir.

Mevcut kurulumunuzu büyümeye hazırlanmak için yeniden kablolamayı veya yeniden düzenlemeyi düşünüyorsanız, bu da kaptan köşkümüzün içindedir. Baştan sona çözümlerimiz arasında veri merkezi tasarımı, dağıtılmış anten sistemleri (DAS), fiber optik, ses maskeleme çözümleri ve kablosuz tasarım ve uygulama yer alır.

Suntek Yapısal Kablolama çözümlerinin faydaları açıktır:

  • Daha uzun ömürlü ekipman ve sistemler
  • Daha verimli ses, veri, ses ve video sinyalleri
  • Daha yüksek ağ bant genişliği ve daha kolay sorun giderme
  • İşletmenizle birlikte büyüyen, ölçeklenebilir kablolama altyapısı
  • İyi organize edilmiş dağıtım panelleri ve kabloları ile maksimum ofis alan

Veri Kablolama

Veri kablolaması, bir işletmede en yaygın ve en önemli kablolama sistemidir. İş alanları için ses, veri, ses ve video hizmetlerinizi birbirine bağlayan kaliteli bağlantı çözümleri sunuyoruz.

Fiber Optik

Uzun mesafeler arasında yüksek performanslı bağlantılar sağlayan bir fiber optik kablo altyapı tasarımı aracılığıyla büyük tesisleri anında bağlayın ve daha yüksek hızlı ağlarla verimli çözümler bulun.

Raf & Kablo Yönetimi

İhtiyaçlarınızı karşılayan özel bir raf kablo tasarımları aracılığıyla kablolama ve ağ altyapınızı düzenleyin ve optimize edin, aynı zamanda optimum yapılandırmalarda gelecekteki büyüme için verimli bir temel sağlayın.

Onarım & Yeniden Düzenleme

Şık, derli toplu bir görünüm için mevcut kablolama sorunlarını giderin veya kablolama ekipmanını yeniden düzenleyin. Teknisyenlerimiz, müşterilerimizin mevcut kablo altyapılarında çok ihtiyaç duyulan onarımları organize edecek ve sağlayacaktır.

Yapısal Kablolama Sistemleri Bakır ve/veya Fiber Optik Kablolar İle Gerçekleştirilir

Kablo çeşidine karar verirken, amaca uygun hız ve bant genişliğini elde etmenin yanında, uygulama kolaylığı ve maliyet gibi etkenler de göz önüne alınmalıdır.

Bakır kablolama sistemleri en fazla 100 metre kanal uzunluğuna sahip olmalıdır. Kanal uzunluğu; yatay kablo ve ara kablolar dahil, uçtan uca mesafeyi içermektedir. Günümüzde yatay kablolama sistemi için yaygın olarak Cat5, Cat5e, Cat6 ve Cat7 standartlarında bakır ürünler kullanılmaktadır.

Fiber optik kablolar yaygın olarak bina omurga sistemleri ve kampüs omurga sistemleri oluşturulmasında kullanılmaktadır. Yakın zamanda yatay kablolama sistemi olarak bakır sisteminin yerine geçeceği düşünülmekle beraber, henüz toplam maliyet açısından uygun değildir. Bu sistemler üzerinden her türlü data, ses ve görüntü verileri ışık modunda iletilmektedir.